Dobieramy zespół

Mamy pomysł, ideę która wymaga wykonania ogromnej pracy, żeby uzyskać jakikolwiek efekt. W tym celu musieliśmy stworzyć zespół, który będzie w stanie sprostać takiemu zadaniu.  Nie mogli to być przypadkowi ludzie, ponieważ praca wymaga dużej wiedzy z zakresu elektroniki, informatyki, oceanotechniki i generalnie konstruktywnego inżynierskiego podejścia. Na szczęście mieliśmy idealnych do tego celu kandydatów, którym co więcej nasz pomysł się spodobał.

Rozpoczęliśmy dyskusje i omawianie poszczególnych punktów projektu. Zarysowaliśmy wstępny plan jego wdrażania i zaczęliśmy oddzielać rzeczy realne od fantazji. Na tym etapie było bardzo ważne, żeby odnaleźć wspólny język i w miarę możliwości jednolite oczekiwania, ponieważ nie można było liczyć na żadne profity, jedynie dość spore wydatki, więc praca nad projektem musiała przynosić satysfakcję i dawać możliwość kreatywnego rozwoju. Z tą myślą przewodnią przedstawialiśmy nasz projekt.

Stwierdziliśmy, że czteroosobowy zespół na wstępnym etapie projektu będzie idealny. Czery osoby to dobra grupa zadaniowa, która jest na tyle mała, że pozwala na bardzo szybkie reagowanie, a jednocześnie na tyle liczna, że w razie niespodzianek zawsze znajdzie się ktoś, kto bedzie mógł zająć się tematem. Rozpoczynamy pracę.

Dodaj komentarz