Testy na wodzie

Łódź jest kompletna, możemy zaczynać testy! Wyjątkowo dobra pogoda w październiku pozwalała na komfortowe warunki pracy. Celem testów było przede wszystkim: zweryfikowanie napędu jednostki, osiągalnej prędkości maksymalnej i serwisowej, a także sprawdzenie łączności na różnych pasmach. Mieliśmy jednego człowieka w wodzie, żeby w razie problemów można było jednostkę sprowadzić na brzeg. Całe szczęście nie było to konieczne.

Kilka godzin testów można podsumować jako wielki sukces. Większość systemów działała sprawnie. Uzyskaliśmy zadowalające osiągi, nie było problemów z łącznością. Jedynie system autonomicznego sterowania wymagał dopracowania, ale mniej więcej mieliśmy koncept co należy poprawić i jak rozwiązać ten problem.

Oczywiście to dopiero początek naszych prac. Rzeczy, do których doszliśmy, z góry były skazane na sukces, ponieważ dotyczyły obszarów, w których czuliśmy się pewnie i problemy, przez które przechodziliśmy były już dość dobrze poznane. Od tego etapu zaczyna się prawdziwa przygoda, ponieważ wkraczamy na niepoznany grunt. Zapowiada się ciekawie!

Dodaj komentarz