Łowisko Okuniewo

Komercyjne Łowisko Okuniewo znajduje się w odległości około 30 kilometrów od Gdańska i Gdyni. Charakteryzuje się dobrze przygotowanym zapleczem i stanowiskami wędkarskimi. Nad jeziorem znajduję się 32 specjalnie przygotowane pomosty wędkarskie, a samo łowisko ma wieloletnią tradycje.

Dojazd do Łowiska Okuniewo

Topografia dna zbiornika jest równomierna z zagłębieniem w jego północno-zachodniej części o maksymalnej głębokości 5.4 metra. Średnia głębokość zbiornika wynosi 3.2 metra, a powierzchnia niecałe 6 hektarów.

Mapa batymetryczna

Dno zbiornika jest lekko muliste oraz bardzo ciemne przez co w wodzie nie ma za wiele roślinności podwodnej na znacznej jego części. Ze skanu wynikało, że ryby o tej porze roku preferowały trzymać się głębszych części jeziora tuż przy jego dnie. Poza wielką ławica białorybu znajdującą się jeszcze na zimowisku w pobliżu najgłębszej części jeziora. Kilka znacznie mniejszych ławic było rozrzuconych w różnych częściach zbiornika. Natomiast większe sztuki trzymały się dna w znacznej odległości od brzegu.

Lokalizacja zimowiska i przykładowej ławicy.

Łowisko wydaje się idealne do połowu metodą gruntowa brak przeszkód i równomierne ukształtowanie powinno ułatwiać wędkowanie. Natomiast niska przejrzystość wody kamuflować zarzucony zestaw.

Model 3D dna zbiornika

Z uwagi na pochmurny dzień oraz zamulenie zbiornika skutkujące znikomą ilością światła pod wodą na głębokości prawie 4 metrów widoczność na poniższym filmie jest silnie ograniczona. Jednak wprawne oko zaobserwuje pojawiające się od czasu do czasu pokaźne liny, a nawet zarys karpia. Jedynie okoń dobrze pozował do kamery.

Kolejne jeziora z serii Zestawienie Łowisk Komercyjnych w okolicy Trójmiasta już wkrótce.

3 thoughts on “Łowisko Okuniewo

  1. Jeszcze parę lat temu jeździłem z rączką mogłem złowić nawet chociaż małe Karpie jakieś płatki ostatnio co byłem trzy razy nie złowiłem nic miałem tylko jedną branie co się stało z tymi rybami które były

    1. Dzisiaj od 9 rano do 14, sporo brań na czerwonego robaka. Okonie szalały, choć ich wielkość nie powala (rozmiar dłoni u dorosłego mężczyzny) to jednak frajda była. Na pellet od leśniczego i kukurydzę 0 zainteresowania. Należę jednak do grupy wędkarzy, którzy przyjeżdżają nad taką wodę odpocząć i się zrelaksowac. Następna wyprawa może będzie bardziej obfita w duże sztuki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *