Łowisko Okuniewo

Komercyjne Łowisko Okuniewo znajduje się w odległości około 30 kilometrów od Gdańska i Gdyni. Charakteryzuje się dobrze przygotowanym zapleczem i stanowiskami wędkarskimi. Nad jeziorem znajduję się 32 specjalnie przygotowane pomosty wędkarskie, a samo łowisko ma wieloletnią tradycje.

Dojazd do Łowiska Okuniewo

Topografia dna zbiornika jest równomierna z zagłębieniem w jego północno-zachodniej części o maksymalnej głębokości 5.4 metra. Średnia głębokość zbiornika wynosi 3.2 metra, a powierzchnia niecałe 6 hektarów.

Mapa batymetryczna

Dno zbiornika jest lekko muliste oraz bardzo ciemne przez co w wodzie nie ma za wiele roślinności podwodnej na znacznej jego części. Ze skanu wynikało, że ryby o tej porze roku preferowały trzymać się głębszych części jeziora tuż przy jego dnie. Poza wielką ławica białorybu znajdującą się jeszcze na zimowisku w pobliżu najgłębszej części jeziora. Kilka znacznie mniejszych ławic było rozrzuconych w różnych częściach zbiornika. Natomiast większe sztuki trzymały się dna w znacznej odległości od brzegu.

Lokalizacja zimowiska i przykładowej ławicy.

Łowisko wydaje się idealne do połowu metodą gruntowa brak przeszkód i równomierne ukształtowanie powinno ułatwiać wędkowanie. Natomiast niska przejrzystość wody kamuflować zarzucony zestaw.

Model 3D dna zbiornika

Z uwagi na pochmurny dzień oraz zamulenie zbiornika skutkujące znikomą ilością światła pod wodą na głębokości prawie 4 metrów widoczność na poniższym filmie jest silnie ograniczona. Jednak wprawne oko zaobserwuje pojawiające się od czasu do czasu pokaźne liny, a nawet zarys karpia. Jedynie okoń dobrze pozował do kamery.

Kolejne jeziora z serii Zestawienie Łowisk Komercyjnych w okolicy Trójmiasta już wkrótce.

6 komentarzy do “Łowisko Okuniewo”

 1. Jeszcze parę lat temu jeździłem z rączką mogłem złowić nawet chociaż małe Karpie jakieś płatki ostatnio co byłem trzy razy nie złowiłem nic miałem tylko jedną branie co się stało z tymi rybami które były

  Odpowiedz
  • Dzisiaj od 9 rano do 14, sporo brań na czerwonego robaka. Okonie szalały, choć ich wielkość nie powala (rozmiar dłoni u dorosłego mężczyzny) to jednak frajda była. Na pellet od leśniczego i kukurydzę 0 zainteresowania. Należę jednak do grupy wędkarzy, którzy przyjeżdżają nad taką wodę odpocząć i się zrelaksowac. Następna wyprawa może będzie bardziej obfita w duże sztuki. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Bajoro Okuniewo (powinien być zakaz nazywania tego jeziorem) jest już praktycznie martwe. Nawet na facebook’u jest obśmiewane, że brania dwóch w miarę sensownych karpi to ostatnie ryby tego zbiornika. Całość jest zapuszczona, pomosty niektóre są już zapadnięte, inne zaraz się zawalą bo chwieją się niemiłosiernie. Właściciel opowiada piękne bajeczki, że zamiast wpuszczać przetarte ryby, woli sam wyhodować. Niestety hodować trzeba mieć co a na kilkanaście przyjazdów w obecnym sezonie, widziałem dokładnie 3 razy, jak ktoś wyjmuje cokolwiek sensownego… i oczywiście zabiera 🙂 Szkoda czasu i 15zł. Przykre to bo miejscówka bajecznie cicha. Gdyby wyremontować pomosty i chaszcze powycinać, doprowadzić to do jakiegokolwiek porządku to zasiadka by była mega przyjemna i relaksująca. Teraz to zapomniana dziura.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz