Łowisko Jantar

Łowisko Jantar położone jest na pogarniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych w gminie Stegna. Dojazd z Gdańska zajmuje ok. 30 minut. Dojechać możemy praktycznie nad samą wode, a nad łowiskiem są porządne parkingi, a także altanka oraz ławki wzdłuż linii brzegowej.

Regulamin i opłaty >>tutaj

Dojazd do łowiska z Gdańska z ominięciem promu wodnego.

Samo łowisko charakteryzuje się zróżnicowaną linią brzegową, a także topografią dna z licznymi dołkami i stromymi stokami. Powierzchnia jeziora wynosi 3,5 hektara, średnia głębokość 3,2 metra, a maksymalna 7,5 metra w momencie wykonywania skanu.

Mapa batymetryczna Łowiska Jantar

Łowisko jest ciekawe pod względem występowania wąskich zatoczek o drastycznie różnej głębokości, których obławianie może być ciekawym wyzwaniem.

Model 3D dna Łowiska Jantar

Łowisko Jantar jest również wyraźnie zróżnicowane pod względem wielkości ryb jakie w nim występują. Jest w nim bardzo! dużo drobnicy, której ominięcie może być trudną sztuką. Na skanie mogliśmy również zaobserwować spore stada leszczy i kilka większych okazów, które co ciekawe trzymały się raczej w toni.

Większe sztuki trzymały się w toni z dala od brzegu.

Ze skanu wynikało, że najbardziej obiecująco zapowiadały się przesmyki pomiędzy dołkami. Jednak zwabienie ryby do przynęty z ominięciem mas drobnicy może być zadaniem trudnym.

Ławice drobnicy mogą być trudne do ominięcia w trakcie łowienia.

Niemniej polecamy spróbować swoich sił na Łowisku Jantar, choć o duże ryby może byc naprawdę trudno.

Więcej informacji na stronie na facebooku.

Kolejne jeziora z serii Zestawienie Łowisk Komercyjnych w okolicy Trójmiasta już wkrótce.

Dodaj komentarz