Trójmiejskie Zbiorniki Retencyjne

Zbiorniki retencyjne stanowią ciekawe miesce w trójmiejskim światku wędkarskim. Każdy o nich słyszał, mało kto tam łowi chociaż większość miałaby taką możliwość. Z uwagi na fakt, że zbiorniki są dostępne tylko z brzegu mieliśmy niepowtarzalną możliwość wykorzystać nasz SKANER do ich sprawdzenia.

Zbiorniki retencyjne w Trójmieście interaktywna wersja mapki dostępna >>tutaj

Bazując na udostępninonych przez PZW informacjach odnośnie przekazanych dla wędkarzy zbiornikach retencyjnych stworzyliśmy własną mapkę i tabelę tych jezior. Tabela jest sukcesywnie wzbogacana w mapy batymetryczne oraz zrzuty z modeli 3D topografii dna tych zbiorników. Wszystkie informacje umieszczamy >> tutaj

W trakcie skanów wychodzi dużo ciekawych obesrwacji odnośnie zasobów zbiornika.

Rozpoczęliśmy skanowanie zbiorników retencyjnych w drugiej połowie marca. Postęp jest znaczny i staramy się wykorzystać każde dogodne warunki do przeprowadzenia skanu. Z tego co udało nam się zaobserwować zbiorniki posiadają raczej jednolitą topografie dna, chociaż zdarzają się wyjątki. Zbiorniki są trudne do weryfikacji z użyciem echosondy, ponieważ są bardzo płytkie. Na tym etapie jeszcze nie chcielibyśmy generalizować, ale pewna charakterystyka już się zaznacza. Będziemy kontynuować skanowanie do połowy kwietnia, chcemy zdążyć zanim zbiorniki wypełni roślinność podwodna i zniekształci obraz ze skanów. Podsumownie już niedługo.

Dodaj komentarz