Łowisko Rybaki

W ramach projektu Zestawienie Łowisk Komercyjnych w okolicy Trójmiasta odwiedziliśmy Łowisko Rybaki. Zbiornik znajduję się ok. 5 kilometrów na południowy zachód od Kościerzyny. Jest to niewielki ok. 2 hektarowy zbiornik wody, jednak o bardzo bogatej charakterystyce przez co chciałbym poświęcić mu trochę uwagi w tym artykule.

Informacje odnośnie regulaminu oraz opłat można znaleźć tutaj

Zbiornik znajduje się w spokojnej okolicy, otoczony jest lasem z dala od uczęszczanych dróg, ale z przyzwoitym dojazdem drogą gruntową. Wygodne dojście do zbiornika znajduje się z południowo zachodniej strony tam również jest parking. Utwardzony brzeg jeziora rozciąga się w jego południowej i wschodniej części jest dosyć stromy, ale łatwo dostępny.

Mapa batymetryczna Łowiska Rybaki

Szczególną uwagę przykuwa bardzo zróżnicowana topografia dna jak dla takiego niedużego zbiornika. Możemy tutaj spotkać górki podwodne i wyspy w bliskiej odległości lokalnych zagłębień. Dodatkowo przez zbiornik przepływa ciek wodny.

Model 3D Łowiska Rybaki

Woda jest niezwykle czysta i zawdzięcza to przede wszystkim piaskowo-żwirowemu podłożu. Również linia brzegowa oraz płytkie zarośnięte zatoczki sprawiają, że zbiornik ten wydaje mi się trudny pod względem wędkarskim, ale dzięki temu bardzo ciekawy.

 Mamy nadzieję, że dzięki informacją zebranym przez naszego drona polowanie na wymarzone okazy będzie troszeczkę łatwiejsze. Jak mówi właściciel jeziora Pan Przemysław możemy tutaj złapać sztuki dochodzące do 20 kg, a skan potwierdza, że jest na co czekać na tym łowisku.

Przykładowe pozycje ławic na Łowisku Rybaki

Wyraźnie widoczne było grupowanie się ryb w głębszych częściach zbiornika, na stokach i w dołkach. Ryby o tej porze roku nie były zbyt aktywne, ale przez ten krótki czas udało się podpatrzeć kilka okazów patrolujący łowisko film poniżej:

Więcej informacji w kolejnych artykułach.

Dodaj komentarz